Lokalizacja osiedla

 

Villa Botanica położona jest tuż obok Parku Kultury w Powsinie, w urokliwej części warszawskiego Wilanowa. Osiedle mieści się w otoczeniu terenów zielonych i osiedli jednorodzinnych w niskiej zabudowie. W pobliżu znajduje się Las Kabacki, który jest największym na Mazowszu rezerwatem przyrody. Niedaleko osiedla swoją siedzibę ma też Ogród Botaniczny PAN. W bliskiej odległości położone jest również jedyne na Mazowszu uzdrowisko - miasto Konstancin Jeziorna.

Ochronie kulturowego krajobrazu okolicznych terenów, w tym parków, pałaców i ich ogrodowego otoczenia służy tu powołanie w 2006 roku Wilanowskiego Parku Kulturowego.
Lokalizacja ma jednocześnie dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. W pobliżu osiedla Villa Botanica znajdują się przystanki autobusowe, zapewniające dojazd komunikacją miejską do różnych dzielnic Warszawy. Wkrótce oddany zostanie też odcinek autostrady A2 łączący Ursynów z Wilanowem.

Niedaleko inwestycji znajdują się szkoły publiczne, przedszkola oraz prestiżowe szkoły międzynarodowe, jak American School of Warsaw, British School, Polsko-Niemiecka Szkoła WBS i Francuzka Szkoła La Fontaine. Najbliższa publiczna szkoła podstawowa oraz przedszkole jest w odległości 0,5 km od osiedla.